Login · Register
Marzec 20 2019 13:04:30

Linki


Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-11-2012 20:27
Uwaga Ory, wtek dotyczcy zbirki w lutym 2013 na Forum!

10-05-2012 20:26
Termin Warsztatw ustalony teraz tylko miejsce Smile

27-04-2012 09:49
Warsztaty, chyba po poowie Maja. Niech Kamil zadecyduje!

13-03-2012 15:08
Kamil! Odpowied na Forum Smile

06-03-2012 09:04
Na forum pytanko o wiosenne warsztaty i o termin tyche. Prosz o zainteresowanie Smile

22-02-2012 19:56
Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Myli Braterskiej

10-12-2011 18:25
Nowe zdjciaaaa! Shock

05-12-2011 11:30
to ja te si doczGrin

28-11-2011 10:59
Smile

21-05-2011 19:59
w galerii zdjcia z przyjcia Skrztnego Gawrona Smile


Powitanie
Puszczaństwo istnieje na ziemi, odkąd żyje na niej człowiek, gdyż już nasi pradziadowie prowadzili taki tryb życia, w którym oni i ich siły spotykały się bezpośrednio z puszczą - z życiem i siłami przyrody. Puszcza dawała schronienia, puszcza żywiła, leczyła i w niej się żyło nie niszcząc jej. Podziw budzi rozumność i celowość przyrody, która była nauczycielką człowieka. Dlatego też twórcy ruchu skautowego już w "nowoczesnym świecie" uznali, że życie skauta - harcerza, powinno być związane z puszczą, lasem i życiem przyrody. Z poznaniem przyrody, jej tajemnic, uroków, piękna, a tym samym jej ochrony - czyli z puszczaństwem. Już Robert Baden Powell powiedział, że skauting jest szkołą puszczaństwa...
Chytry �ubr
Orły - posiady 8 lutego 2019
Dnia 8.02 2019 roku odbyła się zbiórka Kręgu Puszczańskiego Czarnego Dębu.
W treści rozszerzonej podsumowanie zbiórki - wystarczy kliknąć :) w "czytaj więcej "
Posiady Gromady Orłów - 8 lutego 2019
W piątek, 8 lutego 2019 roku odbyła się kolejna zbiórka Gromady Orłów, w harcówce Hufca Kraków Śródmieście. Radzono o planach w roku 2019, planowanych spotkaniach i zajęciach. Szczegółowe sprawozdanie ze zbiórki zostało zameszczone w kolenym wpisie. Starszyzna Gromady prosi wszystkich Puszczan o aktualizację swych rejestracji na tej stronie. Rejestrujemy się swym Mianem i własnym hasłem. Czuwaj, Z Błękitnym Niebem! Biały Niedźwiedź.
Opatek Krgu 2017 - PRZYBYWAJCIE DO CHYTREGO RYSIA!
Wici! Wici! Wici!
Puszczanie z Krgu Czarnego Dbu, wszystkich Gromad! Przybywajcie dnia 19-stego, miesica Zimnego Ksiyca (Stycze 2018) o godzinie szstej po poudniu do Olszanicy. Dzieli Opatkiem si bdziemy, gwarzy o zmianach w ZHP po 40 Zjedzie i biesiadowa nieco! O Waszych Znakach na proporcach nie zapomnijcie, i o maym "co nieco" ! Jako bonus Chytry Ry umoliwi nam zwiedzanie tajnego fortu "oficerskiego" z kopu artyleryjsk! Zaprasza, jak co roku Chytry Ry!
Boonarodzeniowe Posiady Krgu - 2016
Jak co roku starszyzna Krgu Czarnego Dbu le wici wszystkim Puszczanom - Orom, Krukom, Lisom, Wilkom, by niezawodnie przybyli 20 dnia miesica Ksiyca dugich nocy (Grudnia) 30 minut po 17 do Olszanicy, gdzie zaprasza wszystkich Chytry Ry (starszestwo z 1962 r.) na Boonarodzeniowe Posiady!
Wielkanoc i po Wielkiej Nocy - Puszcza wzywa!
wita Wielkiej Nocy 2016 - Pikne yczenia i Bkitnego Nieba!

SPOTYKAMY SI 15 KWIETNIA NA WIOSENNE POSIADY!

Puszcza wzywana na spotkanie wszystkich Puszczan 15.04.2016 ( pitek ) na godzin 18,00 pod Nowohuckim Centrum Kultury, trzeba wzi 5 z na "zrzut" dotyczc zaj. Nie zapomnijcie o tych wiosennych Posiadach - Wilki i Kruki mile widziane - Przybywajcie!
Biay Jele - Przewodnik Gromady Orw
2016 do nas zawita!
Pomylnoci, spokoju Ducha! Spenienia najskrytszych marze yczy STARSZYZNA KRGU CZARNEGO DBU
Sonecznie i pogodnie w Dzie Boego Narodzenia
W Dzie Boego Narodzenia, dzie, ktry czy a nie dzieli przypominamy sowa Ojca Zaoyciela Skautingu:
"Bg nie jest jaka bezmyln Istot, ktra dzieli ludzi ze wzgledu na ras, religi, czy przekonania - jednako kocha wszystkich". Te sowa dedykujemy wraz z yczeniami dobrej nowiny wszystkim, by nigdy o nich nie zapominali!

Ory, Kruki, Lisy, Wilki z Krgu Czarnego Dbu
witeczne posiady Orw - przybywajcie!!!
Gromada Orw Krgu Czarnego Dbu wzywa wszystkich Puszczan – pozostae Gromady mile widziane – na doroczne boonarodzeniowe posiady w lokalu Hufca Krakw rdmiecie 11.12 pitek, o godz. 18.30. Przewidujemy gawdy, piewanki i wspominki o minionym roku, o tych co odeszli do Wielkiego Gazdy i o planach na przyszo. Gitary mile widziane. Prosimy pamita o proporczykach i o tradycyjnej biesiadzie.
Z bkitnym niebem!
Biay Jele
NA Wieczn Wart!
Legenda i twca Biaego Szczepu ZHP im. Stefana Czarnieckiego w Krakowie - druh hm. Ryszard Wciso. Instruktor Szczepu 19 Lotniczych im. wirki i Wigury w Krakowie, jeden z twrcw KIHAM, ZHP r.z. 1918 i ZHR. Puszczanin - Chytry Jastrzb w Gromadzie Orw Krgu Czarnego Dbu. Ju na Wiecznej Warcie przy Watrze u Pierwszego Gazdy. Do spotkania na Szlaku Druhu!
Biay Niedwied z Gromad Orw
Odprowadzenie Druha Ryszarda na miejsce wiecznego spoczynku: 28.10.2015, o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie


Jest nas wicej :)
27 czerwca odbya si zbirka Gromady Wilkw na ktrej do gromady zostali przyjci Opiekucza Sjka, Wytrway Puchacz i Pogodny Je. Podczas zbirki odbyy si stosowne rytuay i zakoczya si rwnie zgodnie z tradycj :)

Rwnie inne Gromady "nie zasypiaj gruszek w popiele" :)
W sobot 8.08.2015 r. w Korzkwi odbya si wsplna zbirka Gromady Krukw i Gromady Lisw. Przewodniczy Chytry Kot.
Przyjto nowych puszczan do Gromady Lisw:
Maa Sowa, Lis Opanowany, Lis Wesoy i Czarny Lis zyskali potwierdzenie swojej postawy i od tego dnia kontynuuj swoj drog ju jako czonkowie KCzD.

Ale si cieszymy :)


Wiosenne Posiady 2015
Siostry i Bracia Puszczy
Wzywamy was na wiosenne spotkanie pod bkitnym niebem.

Spotykamy si w sobot 11.04.2015 na ptli kocowej tramwajowej w Bronowicach Maych o godzinie 10:00.
Nastpnie udajemy si do Nielepic (autami lub autobusem o 10.25 linia 258) Potem zmierzamy do domu, gdzie bd zajcia .

Po warsztatach bdzie czas na pieczenie kiebasek , w ktre naley si zaopatrzy
( pieczywo,ketchup itp we wasnym zakresie) , bdzie herbata , kawa i fajnie by byo dla chtnych zorganizowa jakie ciasto lub co innego sodkiego.

Przewidywany czas zaj 4-5 godzin.

PROSZ O POTWIERDZENIE OBECNOCI LUB NIEOBECNOCI DO CZWARTKU 9.04.215 DO GODZINY 9.00 RANO
oraz podanie informacji KTO JEDZIE SAMOCHODEM (ile ma wolnych miejsc), A KTO AUTOBUSEM

Z Bkitnym Niebem
Biay Jele ze Starszyzn Krgu

"Witam ci, poszukiwaczu. Poznaam, z jakim wysikiem szukasz cieki i wiem, e
kocha bdziesz wszystko, co na niej znajdziesz. Dlatego chc ci pokaza drog, wiodc do tysicy radosnych przyjani. Na drodze tej oczekuje ci dwanacie tajemnic lasu: zdrowy blask soca, rado z przezroczystej wody, odwaga w cigu nocy, dobrodziejstwo deszczu, przygody ladw, obfite umiejtnoci, znajomo ptakw wedug piewu - rzeczy pokrzepiajce, ktrych si nigdy w szkole nie nauczysz. Jest to krlestwo, ktre odpowiada twoim siom i jest zupenie twoje. To wszystko oferuj ci za twoj wytrwao, tylko pod tym warunkiem, e kiedykolwiek odkryjesz gocinno drzewa, ukad midzy pszczo i kwiatem, wano jakiej tajemnicy, znaczenie chwil, spdzonych nad moczarem lub przyjazn twarz stawu w czasie letniego skwaru, powiniene wszystkie swoje odkrycia zwierza komu z tych, ktrzy szczerze szukaj drogi do lasu, aby zoto, ktre zostao tobie powierzone, nie odmienio si w twoich rkach w boto."

E.th.Seton "ycie i dzieo"